Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort
Dort

Svatby

Vše o svatbě, jak objednávat a jak správně vybrat dort

První, co by jste měli udělat, je zamluvit si včas termín. Nejlépe ihned, jakmile máte jistý datum svatby. Jinak obvykle je běžné, alespoň dva měsíce před svatbou. Zamlouvat můžete telefonicky, osobně nebo přes email, ale tam musíte obdržet potvrzující email. Budu po Vás požadovat datum svatby a vaše telefonní číslo. Dále si dohodneme schůzku, asi tak čtyři týdny před svatbou. Prosím vždy o domluvu předem. Můžeme se domluvit na čase, který Vám bude vyhovovat (i mimo otvírací dobu). Tam už si uděláme objednávku, co byste si asi představovali. Zde budu požadovat zálohu, obvykle 500 Kč nebo 1 000 Kč.

Jak si spočítat, kolik toho budete potřebovat?

Je to podle toho, kolik budete mít hostů, obvykle se počítá 3 až 4 mini zákusků na osobu. Samozřejmě je to vždy na Vás, záleží zda v rodině máte rádi sladké nebo ne. Výslužky se dávají všem a nebo nikomu, opět je na Vás, jak se rozhodnete (dnes už to nemusí za každou cenu být).

Jak vybrat svatební dort?

Opět záleží na počtu svatebních hostů. Dort může být patrový, což je v podstatě obyčejný nízký dort v různém tvaru:

  • Dort nízký bývá okolo 1,5 až 2 kg, z čehož je 12 až 16 porcí.
  • Dort dvoupatrový okolo 3kg, což je asi 20 až 25 porcí.
  • Dort třípatrový okolo 5kg je asi 30 až 40 porcí.
  • Dort třípatrový okolo 8kg je asi 50 až 60 porcí.

Počítáme, že porce bude asi 150 g na osobu, může to výt samozřejmě i méně). Vše je pouze orientační, vždy záleží na tom, jak velké kousky se budou krájet. I když se svatební dort krájí na menší kusy, měli byste brát v úvahu, že si dají všichni. Většinou se snažím dělat dort vždy na míru každému, takže fotky jsou pouze orientační. Jsou možné jakékoliv barevné i chuťové kombinace. Cena dortů se počítá přibližně 460 Kč za kg.